DRUŻYNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TELATYNIE W FINALE KONKURSU EDUKACYJNEGO „HERITAGE AND ME” WE LWOWIE

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie w składzie: Klaudia Safaryn, Zuzanna Maślak, Magdalena Gęborys i Piotr Wronka pod opieką Anny Wielosz wzięli udział w Konkursie Edukacyjnym dla szkół w ramach Europejskiego Dnia Współpracy 2018 – „Heritage and Me”.
Konkurs skierowany był do uczniów ze szkół z Polski, Białorusi i Ukrainy. Każdy kraj reprezentowało 8 drużyn. Finał konkursu odbył się w dniach 20-23 września w malowniczej miejscowości niedaleko Lwowa.

Podczas finału uczestnicy z trzech krajów współpracowali oraz znakomicie bawili się w mieszanych zespołach transgranicznych wykonując urozmaicone zadania. Nastolatkowie wykazali się swoją kreatywnością, umiejętnościami i wiedzą, poznali nowych przyjaciół oraz zdobyli doświadczenie w pracy nad wspólnym projektem artystycznym. Zabytki Lwowa i historia miasta zachwyciła wszystkich uczestników projektu. Każdy uczestnik został nagrodzony unikatowymi materiałami promocyjnymi oraz certyfikatem uczestnictwa.
Udział w tym wydarzeniu był świetną okazją do nawiązania nowych przyjaźni, poznania tradycji i kultury innych krajów oraz promowania wspólnego dziedzictwa kulturowego.

 

źr. Gmina Telatyn