Droga Przeorsk – Ruda Żelazna do remontu

Gmina Tomaszów Lubelski jednak otrzyma pieniądze na przebudowę drogi Przeorsk – Ruda Żelazna. Prace na odcinku o długości prawie 2,5 kilometra będą kosztować prawie 3 miliony 200 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd pozyskał z budżetu państwa.

Środki będą pochodzić z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. – Nasz wniosek został dobrze oceniony, ale początkowo nie został zaakceptowany i znalazł się na liście rezerwowej. Po rozstrzygnięciu przetargów na inwestycje, które otrzymały dotację, okazało się, że są oszczędności i część z nich wojewoda lubelski przekazał naszej gminie. Umowa o przyznaniu dofinansowania będzie podpisana w najbliższych dniach, ale przetarg na wykonanie robót ogłosiliśmy już w marcu i teraz mogliśmy przekazać teren budowy firmie, która złożyła najkorzystniejszą ofertę – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz.

Dzięki dotacji z budżetu państwa na trasie Przeorsk – Ruda Żelazna będzie nowa asfaltowa nawierzchnia, odwodnienie i zjazdy do posesji oraz ścieżka rowerowa o szerokości 1,5 metra.
Wszystkie prace mają być wykonane do końca września.

W tym samym czasie powinna się zakończyć budowa ponad 2 kilometrów chodnika w 14 miejscowościach i modernizacja drogi w Majdanku. Chodniki powstają: przy ulicach Szkolnej i Tomaszowskiej w Rudzie Wołoskiej, w Szarowoli, Majdanku, Majdanie Górnym, Nowej Wsi, Ulowie, Pasiekach, Rabinówce, Kolonii Łaszczówka, Sabaudii, przy ul. Wyzwolenia w miejscowości Rogóźno I, w Kolonii Rogóźno i przy ul. Folwarcznej we wsi Rogóźno III. Realizacja inwestycji będzie kosztować ponad 560 tysięcy złotych. Za 430 tysięcy złotych gmina poprawia również ponad 400-metrowy fragment drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Majdanku. Część środków na tę inwestycję samorząd chce pozyskać z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, ale decyzji w sprawie przyznania dotacji jeszcze nie ma.
źr. ias24.eu