Droga do CLJ znacznie się wydłużyła. Garbarnia Kraków – Tomasovia 4:1

Pierwszy mecz barażowy o Centralną Ligę Juniorów mają za sobą juniorzy starsi Tomasovii, którzy w Krakowie zmierzyli się z Garbarnią. Niestety podopieczni trenera Pawła Babiarza przegrali 4:1 i przed środowym rewanżem czeka ich piekielnie trudne zadanie odrobienia trzybramkowej straty.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla tomaszowian, ponieważ w 13 minucie Michał Dudziński dał prowadzenie „niebiesko-białym” i wydawało się, że podopieczni trenera Pawła Babiarza są na dobrej drodze, by spod Wawelu  przywieźć korzystny dla siebie rezultat. Niestety radość z prowadzenia trwała tylko kwadrans, ponieważ w 28 minucie do remisu doprowadził Mateusz Piotrowski. Rezultat remisowy oczywiście nie byłby zły w kontekście meczu rewanżowego, lecz gospodarze w ostatnich 4 minutach pierwszej połowy pokazali swoją siłę, zdobywając, aż 3 gole. Najpierw w 41 minucie drugiego gola dla Garbarni zdobył Mateusz Piotrowski, trzy minuty później do bramki Karola Krawczyka trafił Bartłomiej Mruk a kanonadę strzelecką, zakończył w tej części gry, jak i w całym meczu Konrad Wąsik.

W najbliższą środę o godz. 17:00 dojdzie do meczu rewanżowego w Tomaszowie Lubelskim i co tu ukrywać sytuacja jest niezwykle trudna, ponieważ tomaszowianie mają do odrobienia, aż trzy gole i o awans do kolejnej rundy baraży będzie piekielnie trudno. Jednak dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe, jak mawiał Kazimierz Górski, więc liczymy na to, że nasi piłkarze jeszcze się nie poddają i postarają się zrobić to , co wydaje się teoretycznie niewykonalne.

***

Garbarnia Kraków – Tomasovia 4:1 (4:1)
bramki: Piotrowski 28′, 41′, Mruk 43′, Wąsik 45′ – Dudziński 13′

Tomasovia: Krawczyk – Gmiterek (79′ Jarosz), Piatnoczka, Piotr Krawczyk, Dudziński (75′ Kozak) – Stożek, Towbin, Przemysław Krawczyk, Żerucha, Iwanicki (83′ Szuta) – Świątek (53′ Witkowski)

Żółte kartki: Świątek, Piotr Krawczyk

Sędziowie: Daniel Kruczyński (główny), Sławomir Kowalewski, Piotr Szypuła (asystenci) – KS ZPN Śląski