Dla lekarzy i firm– szkolenia w tomaszowskim ZUS

Zapowiada się gorący szkoleniowy styczeń w ZUS w Tomaszowie Lubelskim. Będą spotkania dla przedsiębiorców i lekarzy.
5 i 26 stycznia inspektorat ZUS zaplanował szkolenia dla lekarzy z zakresu elektronicznych zwolnień lekarskich. Przedstawiciel instytucji wyjaśni, jak je wystawiać. Zaprezentuje też metody podpisywania elektronicznych zwolnień, w tym nowy rodzaj bezpłatnego certyfikatu od ZUS. Podczas szkoleń uczestnicy będą mogli zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która służy m.in. do wystawiania zwolnień lekarskich.
5 stycznia ZUS zaprasza też na szkolenie dla przedsiębiorców. Będzie mowa o zmianach w opłacaniu i rozliczaniu składek (e-Składce), a także o obsłudze elektronicznych zwolnień lekarskich w zakładzie pracy.
Natomiast 12 stycznia odbędzie się szkolenie dotyczące dokumentowania przychodu przez pracujących emerytów i rencistów. Pracodawcy dowiedzą się, jak prawidłowo przygotować zaświadczenia dla pracujących świadczeniobiorców i jakie są zasady rozliczania ich przychodów.
Wszystkie szkolenia są bezpłatne. Odbędą się w sali konferencyjnej Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim, przy ul. Papieża Jana Pawła II 6. Zapisy pod numerem telefonu 84 664 44 23 lub e-mailem: sylwia.swiderek@zus.pl.
Szczegółowe informacje można zaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.