Deszczowa, ale udana wyprawa rowerowa

Pogoda zawiodła, ale cykliści nie. Mimo deszczu 20 mieszkańców gminy Krynice wystartowało w niedzielę 24 września w drugim rajdzie Szlakiem Rowerowym.W grupie odważnych rowerzystów byli miłośnicy pedałowania w wieku od 8 do około 50 lat. Wszyscy wyposażeni w przeciwdeszczowe ubrania i odblaskowe kamizelki przejechali trasę, która ze względu na deszcz została nieco zmieniona.

– Tak jak przewidywaliśmy po kilkudniowych opadach niektóre odcinki nie nadawały się do jazdy, dlatego postanowiliśmy skorzystać wyłącznie z utwardzonych tras. Pokonanie przy ciągle padającym deszczu około 15 kilometrów w 1 godzinę to całkiem niezły wynik, choć nie o czas, ani długość trasy chodziło lecz dobrą zabawę. Startowaliśmy w deszczu, ale kończyliśmy z uśmiechami na twarzach – podsumowują uczestnicy niedzielnej eskapady.

Rowerzyści wyruszyli z Huty Dzierążyńskiej, a dalej pojechali przez Dzierążnię do Kolonii Zwiartów i Zwiartowa, skąd przez Dzierążnię wrócili do Huty Dzierążyńskiej. Tutaj przy świetlicy czekały na nich kiełbaski z grilla, a wewnątrz budynku ciepły kominek, który rozpalili druhowie z OSP w Hucie Dzierążyńskiej.

Organizatorzy rajdu dziękują strażakom także za zabezpieczeniem medyczne wyprawy, a policjantom z Tomaszowa Lubelskiego za pilotowanie grupy podczas całego przejazdu.

 

źr. Gmina Krynice / foto: ias24.eu