Dachowanie w Wierszczycach

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w m. Wierszczyca. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca samochodu marki Audi na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w przydrożny nasyp. 28-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okazało się, że wsiadł za kółko po alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godz. 22:00 w miejscowości Wierszczyca. Jak ustalili policjanci 28-letni kierowca audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożny nasyp i dachował. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Z ustaleń wynika, że mieszkaniec gm. Jarczów przed tym, jak wsiadł za kółko spożywał alkohol. W związku z tym od kierującego pobrano krew do badań.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi, zdjęcie nogi z gazu i prawidłowe przygotowanie do podróży. Okres jesienno-zimowy, to czas, kiedy prawdopodobieństwo zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe: opady deszczu i śniegu, mgła, a przy tym ograniczona widoczność, niska temperatura i śliska nawierzchnia. Tego rodzaju warunki nie sprzyjają podróżowaniu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski