Dachowanie Renaulta po zderzeniu z Volkswagenem

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło dziś popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 850 w Werechaniach. 67-letni kierujący Volkswagenem, podczas manewru skrętu w lewo nie zauważył, że jest wyprzedzany przez 53-letnią kierującą Renaultem. Siła zderzenia się pojazdów spowodowała wypadnięcie Renaulta z drogi i dachowanie. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie doznali poważnych obrażeń.

Dziś po godzinie 12 doszło do kolejnej groźnej sytuacji na drodze naszego powiatu. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 850 pomiędzy Werechaniami a Wieprzowem doszło do zderzenia się dwóch pojazdów i dachowania jednego z nich.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 68-letni kierujący Volkswagenem, podczas manewru skrętu w lewo, nie zauważył, że jest wyprzedzany przez 53-letnią kierującą Renaultem, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Siła uderzenia spowodowała wypadnięcie Renaulta z drogi i dachowanie. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało. Kierujący to mieszkańcy gminy Łaszczów, podczas zdarzenia byli trzeźwi, podróżowali bez pasażerów.

67-letni sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas jazdy oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że rozkojarzenie za kierownicą może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski