Cztery kolizje w powiecie tomaszowskim

Wczoraj na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do czterech kolizje, w tym dwie z udziałem zwierząt. Dwa pozostałe zdarzenia były spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście obyło się bez rannych osób.

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. W wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Zamiast szarżować, kierowcy powinni starać się przewidywać zagrożenia. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska

Przekonał się wczoraj o tym 18-latek jadący nissanem, trasą na Susiec. Młody kierowca wyjeżdżając z Tomaszowa Lubelskiego wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, że mężczyzna jechał za szybko w stosunku do warunków panujących na drodze. Na szczęście kierującemu i 17-letniemu pasażerowi nic się nie stało. Młody kierowca był trzeźwy. Policjanci nałożyli na 18-latka mandat karny. Zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

Z kolei około godz. 16:30 na ulicy Łaszczowieckiej doszło do kolizji 4 pojazdów, kobieta jadąca pojazdem marki Volvo nie zdążyła zahamować za zatrzymującym się przed nią samochodem marki Volkswagen Golf i wjechała w tył tego pojazdu. Uderzenie było na tyle silne, że golf wjechał w tył poprzedzającego go samochodu marki Peugeot, a ten uderzył jeszcze w audi. Policjanci po przybyciu na miejsce sprawdzili stan trzeźwości wszystkich kierujących, wszyscy byli trzeźwi. 67-latka została ukarana mandatem karnym.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski