Czołowe zderzenie na krajowej „17”

Od kilku dni drogi powiatu tomaszowskiego przysporzyły kierującym sporo stresu. Padający śnieg natychmiast zamarzał, tworząc lodowisko i błoto poślizgowe na ulicach i chodnikach. Przekonała się o tym kierująca peugeotem, która zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volvo. W wyniku wypadku 2 osoby zostały przewiezione do szpitala. Zdarzenie miało miejsce wczoraj w miejscowości Tarnawatka na drodze krajowej numer 17.

Policjanci tomaszowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach porannych w miejscowości Tarnawatka. Jadąca peugeotem 47-latka zamieszkała w gminie Tarnawatka, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w volvo. Osobowym volvo jechała 20-letnia mieszkanka gminy Tarnawatka wraz z pasażerem.

Przybyli na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała do szpitala kierującą volvo i pasażera z drugiego pojazdu. Obie kierujące zostały przebadane na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem negatywnym. Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. W związku z uszkodzeniami pojazdów mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów.  

Policjanci apelują o rozwagę na drogach. Niestety wielu kierowców o tym zapomina. Opady śniegu i śliska nawierzchnia znacząco wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski