Ciężki nokaut. Lublinianka Lublin – Tomasovia 8:0

SONY DSC
W środowe popołudnie piłkarze Tomasovii rozegrali kolejny mecz kontrolny, podczas którego w Lublinie zmierzyli się oni na jednym z bocznych boisk „Areny Lublin” z ligowym rywalem Lublinianką. Lepsi w tym meczu okazali się gospodarze, którzy rozgromili nasz zespół, aż 8:0.

Podopieczni trenera Paszkiewicza udawali się do Lublina na sparing po raz kolejny bez kilku piłkarzy, którzy nie mogli zagrać z różnych powodów. Na liście nieobecnych znaleźli się Łukasz Bartoszyk, Piotr Joniec, Mariusz Ratyna, Damian Szuta, Marcin Żurawski, Paweł Mazurkiewicz, Nazar Melnuchyk, Wojciech Gęborys.  Nie mniej chyba nikt nie przypuszczał, iż wczorajszy mecz zakończy się taką klęską dla „niebiesko – białych”. Na to nie wskazywało również pierwsze 20 minut, gdzie tomaszowianie prowadzili wyrównaną grę kilka razy nawet stworzyli zagrożenie pod bramką rywali, ale bez efektu bramkowego.

Lublinianka 009

Bramki zaczęli natomiast zdobywać gospodarze i to niestety przy biernej postawie naszego golkipera, na którego konto można śmiało zapisać cztery z pięciu straconych goli w pierwszej połowie. Na drugą część połowy szkoleniowiec desygnował do gry w tomaszowskiej „świątyni” Zenona Maksymiaka, który mimo puszczenia trzech goli spisywał się o niebo lepiej od swojego poprzednika. O grze naszego zespołu niewiele dobrego da się powiedzieć, ponieważ przez 70 minut meczu, było wyraźnie widać brak kilku kluczowych zawodników, a dodatkowo zmęczenie ciężkimi treningami. Lublinianka była wyraźnie świeższa, przez co jej piłkarze mieli siły do biegania w przeciwieństwie do naszych graczy, którzy wyglądali jakby nogi mieli z ołowiu. Jednak mimo wszystko  takie wyniki nawet w meczach kontrolnych nie powinny się zdarzać naszej drużynie na tym poziomie, więc miejmy nadzieję, że wszyscy z tej lekcji udzielonej przez ligowego rywala wyciągną odpowiednie wnioski.

Lublinianka – Tomasovia 8:0 (5:0)
bramki: Stefański, Mazurek, Sobiech, Majewski x3, Banachiewicz, Dobrowolski

Tomasovia: Goral – Konopa, Wróblewski, Lasota, Skiba – Baran, Smoła, Raczkiewicz, Orzechowski, Kłos – zawodnik testowany I. Ponadto zagrali: Maksymiak, Śrótwa, Iwanicki, Piątkowski, Oznański zawodnik testowany II

źr. tomasovia.tomaszow.info