Brawura powodem zdarzenia drogowego

W m. Łubcze na prostym odcinku drogi doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że 67-latek z gm. Ulhówek kierując samochodem marki Mercedes podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego wpadł do przydrożnego rowu.

Wczoraj tuż przed południem dyżurny tomaszowskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łubcze. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Mercedes na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. W konsekwencji pojazd zatrzymał się na dachu. Samochodem podróżował 67-letni mieszkaniec gm. Ulhówek. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie po przebadaniu zwolniono. Na szczęście doznał tylko ogólnych potłuczeń. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że w okresie zimowym warunki pogodowe są bardzo zmienne. W związku z opadami deszczu i śniegu nawierzchnia dróg jest bardzo śliska, co wydłuża drogę hamowania, czy też kierujący, tak jak w tym przypadku może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. To od nas samych w głównej mierze zależy bezpieczeństwo nasze, jak i innych użytkowników dróg.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski