Bilans pracy policjantów podczas akcji „Alkohol i Narkotyki”

„Alkohol i narkotyki” to akcja, w którą wczoraj włączyli się także tomaszowscy policjanci. Działania ukierunkowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków. W ręce mundurowych wpadł 45-latek, który pijany wjechał audi do rowu, a potem prosił świadków, by pomogli mu się stamtąd wydostać. Kolejnym zatrzymanym okazał się kierujący renault 40-latek, który „wydmuchał” blisko 3 promile.

Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce policjantów wczoraj około godziny 20:20 w miejscowości Rabinówka. Jak wynika z wyjaśnień świadków, mężczyzna wjechał audi do rowu, a później próbował wyjechać na szosę. Ponieważ nie mógł sam tego zrobić, zatrzymał nadjeżdżający pojazd.

Policjanci po przybyciu na miejsce zbadali trzeźwość 45-latka, który miał ponad promil w alkoholu w organizmie. Na domiar złego, mężczyzna  miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do kwietnia 2018 r.

Godzinę później  w miejscowości Antonówka policjanci zatrzymali do kontroli renault. Kierujący 40-letni mieszkaniec gm. Krynice „wydmuchał” blisko 3 promile.

Częstą przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. 

Z kolei podczas przeprowadzonej w minionym tygodniu akcji „Prędkość” policjanci  nałożyli na kierujących ponad 100 mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ponadto 5 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W konsekwencji tego oczywiście stracili prawo jazdy.

Jednym z zatrzymanych był np. 24-latek, który jechał fordem 108 km/h. Z kolei w miejscowości Bełżec na ul. Zamojskiego został zatrzymany 49-latek z powiatu zamojskiego, który przez teren zabudowanym jechał 103 km/h.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Zachęcamy do poinformowania o nieprawidłowościach odpowiednich służb, nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski