Biegiem na Koniec Świata…i jeszcze dalej

ulotka a6 tyl(1)20 lipca br roku na terenie naszej Gminy powitamy uczestników biegu w ramach akcji ,,Biegiem na Koniec Świata …i jeszcze dalej”, bieg łącznie liczył będzie 1212 km. Start ma miejsce w miejscowości Ameryka i wiódł będzie m.in. przez miejscowości Florencję, Niebo, Piekło, Syberię, Moskwę a nawet przez Rzym – oczywiście bez opuszczania Polski.

W zamierzeniu założyciela akcji Karola Dzieciątko jest pokonanie w ciągu 24 dni ( od 20 lipca do 12 sierpnia) całej 1212 km. trasy. Akcja ma wymiar nie tylko sportowy ale też społeczny – każdy bowiem wysiłek poświęcony jest pomocy w leczeniu chorych i niepełnosprawnych. Tym razem pan Karol chce pomóc swojej koleżance Asi Baczul, studentce z Warszawy chorej na mukowiscydozę, której miesięczne leczenie kosztuje około 2 tys.

Karol Dzieciątko – założyciel akcji liczy na wsparcie ze strony biegaczy, lokalnych władz i ludzi dobrego serca. Wszyscy, którzy są chętni dołączyć do maratonu mogą to zrobić np. w Łykoszynie, przy skrzyżowaniu drogi w kierunku Starej Wsi, przed Centrum Rehabilitacji 20 lipca około godz. 13.00. Zapraszamy również na uroczyste powitanie biegaczy w Telatynie, przy ulicy Zielonej.

plakat

Więcej informacji na stronie biegiemprzezswiat.pl

Jak pomóc Asi?

Pieniądze można wpłacac na subkonto:

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydoza

nr konta: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473

z dopiskiem dla Joanny Baczul

Prosimy o włączenie się do akcji!!!!

 

źr. Gmina Telatyn