Bez uprawnień uciekał przed policjantami motocyklem

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień odpowie 16-latek, który wczoraj jadąc motocyklem w miejscowości Grodysławice Kolonia nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje.

Wczoraj około godziny 18 w miejscowości Grodysławice Kolonia (gmina Rachanie) policjanci drogówki zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu zatrzymał się i zawracając próbował zmienić kierunek jazdy.

Mundurowi postanowili zatrzymać motocykl do kontroli drogowej, wykorzystując w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe. Młody kierowca nie reagował na próby zatrzymania. Przyspieszając podjął próbę ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Podczas wjazdu w drogę leśną został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Kierującym motocyklem marki MZ okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Łaszczów, a powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym, a młody kierowca niebawem odpowie za swoje przewinienia. Przypominamy, że niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski