Bełżec: Święto Pieczonego Ziemniaka

dsc03290Wrzesień w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu jest miesiącem,      w którym corocznie odbywa się Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się w niedzielę 18 września na placu obok remizo-świetlicy w Bełżcu II. Jego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu. Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka. Nie zabrakło więc ogniska, a w nim pieczonych ziemniaków. Potrawy z ziemniaka przygotowały Panie z KGW Brzezinianki z Brzezin, KGW Bełżec I, KGW Bełżec II oraz Sołectwa Chyże.

Jak na ziemniaczane święto przystało, nie mogło obyć się bez degustacji. Każdy uczestnik pikniku mógł spróbować ziemniaczanych potraw. Na stole zagościły: zapiekanki z ziemniaków, gołąbki z kaszą i ziemniakami,chleb z ziemniaków, kluski śląskie, kotlety ziemniaczane, rolada z ziemniaków, pączki z ziemniaków, placki z ziemniaków, pierogi i wiele innych potraw.

W trakcie imprezy odbyły się koncerty w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Sonata” z Tomaszowa Lubelskiego, Kapeli Bełżeckiej, Kapeli Tomaszowskiej, oraz Zespołu muzyki rozrywkowej „Rytmy”.

Dziękujemy Paniom z KGW z Bełżca I, Bełżca II , Brzezin i Chyż za przygotowanie  wszystkich pyszności.

źr. GOK Bełżec