Bardzo ważne zwycięstwo Huczwy Tyszowce nad Startem 1944 Krasnystaw (film)

Do XI kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi lubelskiej musieli czekać kibice Huczwy Tyszowce na zwycięstwo swojego zespołu. Podopieczni trenera Marcina Łysia pokonali na własnym boisku Start 1944 Krasnystaw 4:0, choć z przebiegu meczu mogli zdecydowanie wyżej, ponieważ dogodnych okazji miejscowym nie brakowało.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, a jego autorem był Damian Ziółkowski, który wykorzystał rzut karny. Worek z bramkami dla Huczwy Tyszowce rozwiązał się w drugiej części gry. Dwukrotnie w tej połowie golkipera Startu 1944 Krasnystaw pokonywał Mykhailo Kaznokha, natomiast festiwal strzelecki zakończył Piotr Maliszewski. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Łysia awansowali w ligowej tabeli z 15 na 13 miejsce.

A już w najbliższą niedzielę tyszowianie udadzą się do Włodawy, gdzie rozegrają kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie z miejscową Włodawianką.

Huczwa Tyszowce – Start 1944 Krasnystaw 4:0 (1:0)
bramki: Ziółkowski 34′ (rzut karny), Kaznokha 50′, 75′, Maliszewski 82′

Huczwa: Joniec – Misztal (83′ Kwarciany), Płotnikiewicz, Materna, Baran – Anioł, Bukowski (60′ Denkiewicz), Ziółkowski, Miedźwiedź (68′ Okalski), Walentyn (60′ Raczkiewicz) – Kaznokha (75′ Maliszewski)

Żółte kartki: Kaznokha,Maliszewski, Raczkiewicz – Szponar, Sobów, Lenard,Wojciechowski, Wikło

Sędzia: Łukasz Woliński (Lublin)