Awantura i próba przekupstwa

44-latek odpowie za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej policjantom. Mężczyzna próbował przekupić mundurowych gdy był doprowadzany do wytrzeźwienia. Wcześniej wszczął awanturę w miejscu zamieszkania. Policjanci objęli rodzinę procedurą niebieskiej karty a mężczyzna musi liczyć się także z odpowiedzialnością za przekupstwo.

Wczoraj o 18:30 do dyżurnego zadzwoniła kobieta, że prosi o interwencję bo jej mąż jest pijany i awanturuje się. Na miejsce został wysłany patrol policyjny, który potwierdził stan o którym mówiła zgłaszająca. Ponadto kobieta zgłosiła iż jej mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Policjanci zdecydowali aby rodzinę objąć procedurą niebieskiej karty. W związku z powyższy na miejscu sporządzili niezbędną dokumentację. 44-letni mężczyzna cały czas się awanturował pomimo kilkakrotnych upomnień, ze strony policjantów. Ponieważ jego zachowanie nie rokowało poprawy policjanci zdecydowali o przewiezieniu pana na izbę wytrzeźwień, z czym tomaszowianin się nie zgadzał. Stawiał opór i ze względu na bezpieczeństwo jego i policjantów zostały założone mu kajdanki. Podczas doprowadzenia mężczyzna kilkakrotnie żądał aby policjanci odwieźli go do domu, ponieważ to nie pomogło to obiecał im, że jeżeli go odwiozą da im ponad 200 zł.

    W tym momencie policjant poinformował zatrzymanego, iż popełni przestępstwo polegające na próbie wręczenia korzyści majątkowej i zostanie przewieziony komendy gdzie zostaną wykonane z nim niezbędne czynności po wytrzeźwieniu. Za to przestępstwo 44-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa Lubelskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski