Asp. Agnieszka Leszek na podium w półmaratonie

Umie biegać szybko, ale masz też dużą wytrzymałość, dlatego świetnie radzi sobie na długich dystansach. Aspirant Agnieszka Leszek z tomaszowskiej komendy policji udowodniła to, startując w weekend w VI Półmaratonie Tomaszowskim Pamięci Żołnierzy Września 1939. W kategorii kobiet ze służb mundurowych zajęła drugie miejsce.

Asp. Agnieszka Leszek jest rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Ostatni start był już drugim jej udziałem w półmaratonie ( pierwszy pobiegła w czerwcu we Wrocławiu). Ale przygodę z bieganiem zaczęła już dawno, to jej wielka pasja. Startowała w zawodach już jako uczennica szkoły podstawowej, reprezentując wówczas klub „Tomasovia”. Wtedy specjalizowała się w sprintach.

 Na poważnie do biegania wróciła ok. dwa lata temu. Od tamtej pory pokonuje długie dystanse. Nie zamierza z tym kończyć i już planuje kolejne starty. W ostatni weekend w Tomaszowie pokonała dystans 21 kilometrów i 95,5 metrów. Trasa wiodła przez miasto, ale też poza nim w stronę Łosińca do cmentarza wojskowego. Specyfika terenu była wielkim wyzwaniem dla biegaczy.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia” i Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

źr Kronika Tygodnia / foto: własne