Areszt za znęcanie się nad matką

Policjanci z posterunku w Tyszowcach zatrzymali 37-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja matką. Mężczyzna został zatrzymany po awanturze, w trakcie której uderzył swoją matkę patelnią w głowę. 37-latek postanowieniem sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W miniony wtorek dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w gminie Tyszowce. Przybyli na miejsce policjanci, zastali zakrwawioną 73-letnią zgłaszającą i jej 37-letniego syna. Jak ustalili mundurowi, agresywny i nietrzeźwy syn podczas awantury uderzył swoją matkę patelnią w głowę. Mężczyzna został zatrzymany, a kobietę przewieziono do szpitala.

Jak wynika z ustaleń, 37-latek od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej matki. Będąc pod działaniem alkoholu wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, popychał, a także groził pozbawieniem życia.

Wczoraj sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się nad matką, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ofiarą przemocy w rodzinie może być każdy. Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo twoje albo twoich bliskich jest zagrożone natychmiast wezwij policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz dzwonić na policję, możesz skontaktować się z „Niebieską Linią” pod numerem 800 120 002.

Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie bój się szukać pomocy!

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski