Apel o zabezpieczenie zwierząt domowych w noc sylwestrową!

Prezydenci Miast, Burmistrzowie Gmin
Szanowni Państwo,

      Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się z apelem o uczulenie mieszkańców Państwa terenu, którzy posiadają psy lub koty o zabezpieczenie swoich podopiecznych w noc sylwestrową.
Nasi działacze co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt, lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi.

      Dlatego zwracamy się za Państwa pośrednictwem z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.

      Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.

      Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.

      Będziemy wdzięczni za rozpropagowanie naszego apelu. W załączeniu przesyłamy plakat do wykorzystania przez Państwa dla dobra naszych „Braci Mniejszych”, aby dla ludzi oraz zwierząt Nowy Rok rozpoczął się szczęśliwie.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej witryny www.toz.pl