Alkohol przyczyną wypadku

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w nocy w Justynówce. 12-letni pasażer rozbitego auta wezwał pomoc. Jak się okazało tylko jemu udało się wydostać z pojazdu, który zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierowca i pasażerka zostali zakleszczeni. Na szczęście, dzięki służbom ratowniczym udało się wyciągnąć poszkodowanych. Cała trójka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci poznali powód wypadku – kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj w nocy dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Justynówka doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku zastali załogę karetki pogotowia, Straży Pożarnej oraz samochód w przydrożnym rowie.

Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Renault na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu po czym uderzył w drzewo. Samochodem podróżowało trzy osoby. Jak się okazało to 12-letni pasażer pojazdu wyszedł z rozbitego auta i zatrzymał przejeżdżający tamtędy pojazd, którego kierowca wezwał pomoc. W rozbitym samochodzie przebywało jeszcze dwoje 32-latków, którzy byli zakleszczeni. Na szczęście, dzięki służbom ratowniczym udało się ich uwolnić. Cała trójka z obrażeniami ciała została przewieziona przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

W trakcie czynności policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy poznali przyczynę wypadku. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu.  

Teraz 32-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

źr. KPP Tomaszów Lubelski