Jakub Antoszewski został podwójnym mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym i w stylu wolnym

Jakub Antoszewski został podwójnym mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym i w stylu wolnym. Kibice z Tyszowiec i Zamościa czekali na dwa złote medale mistrzostw kraju dla jednego zawodnika od 18 lat.

– To ogromny sukces Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce, w którym Jakub codziennie trenuje i Klubu Sportowego „Agros” Zamość, z którym nasz klub współpracuje i który obecnie reprezentuje zawodnik. Na złoty medal w zapasach na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży czekaliśmy od czasu, gdy 18 lat temu tytuł zdobył Mariusz Łoś z „Agrosu”, jeden z najlepszych polskich zapaśników i jeden z nielicznych w całej historii tej dyscypliny, który w jednym roku zdobyli mistrzostwo kraju w obydwu stylach – podkreśla trener Daniel Chwastek.

Obecnie Jakub Antoszewski przygotowuje się do startu w międzynarodowym turnieju w Rumunii, na który został powołany przez Polski Związek Zapaśniczy.

Mistrzostwa Polski, które zdominował Tyszowianin były rozgrywane w ramach 23. Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, zorganizowanych przez województwo lubuskie. Oprócz zapasów w programie Mistrzostw Polski do lat 17 są jeszcze: badminton, brydż, gimnastyka, judo, piłka siatkowa, skoki na trampolinie, szachy, szermierka, taekwondo, tenis, warcaby.

źr. UM Tyszowce / (fot. MKS „Pogoń” Tyszowce)