Akcyza w samochodzie

Prawie 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli tomaszowscy kryminalni w miejscowości Hrebenne. 32-letni obywatel Ukrainy twierdził, że papierosy znalazł i postanowił sprzedać na terenie Polski. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły prawie 8 tysięcy złotych.

Policjanci z Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej delegatury w Zamościu a także mundurowymi Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe.

Policjanci na podstawie informacji operacyjnych ustalili, że w zaparkowanym Hyundaiu w miejscowości Hrebenne, mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas czynności służbowych okazało się, że przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W samochodzie w którym przebywał 32-letni obywatel Ukrainy, ujawniono blisko 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że 2 paczki papierosów zakupił na terenie Ukrainy, a resztę znalazł po przekroczeniu granicy w miejscowości Hrebenne i postanowił sprzedać je na terenie Polski.

Policjanci zabezpieczyli ujawnione papierosy. Wyliczono, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na prawie 8 tysięcy złotych.  32-latek odpowie teraz za przestępstwo karno-skarbowe przed Sądem. Zgodnie z przepisami grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski