Akcyza w chłodni

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego ujawnili prawie 1300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz ponad 30 litrów alkoholu. 60-letni obywatel Ukrainy cały towar przechowywał w chłodni przy jednej z tomaszowskich hurtowni. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły ponad 22 tys. zł.

Tomaszowscy policjanci zajmujących się korupcją i przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, że na terenie placu przy jednej z tomaszowskich hurtowni mężczyzna przechowuje papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej ujawnili tam prawie 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 30 litrów alkoholu. Jak się okazało towar należał do 60-letniego obywatela Ukrainy, a przechowywał go w chłodni na terenie hurtowni.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał zarzuty przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 22 tys. zł. 

Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski