Akcyza w budynkach gospodarczych, samochodzie a nawet w studni

Prawie 1300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili policjanci na jednej z posesji w gminie Werbkowice. Właścicielem kontrabandy okazał się 72-latek, który tłumaczył, że papierosy kupił na jednym z hrubieszowskich bazarów.

W piątkowy wieczór tomaszowscy kryminalni ustalili, że 72-letni mieszkaniec gminy Werbkowice może przechowywać na swojej posesji wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci podjęli w tej sprawie czynności. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas  przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych, samochodu, a nawet studni należących do 72-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 1300 nielegalnych papierosów. Mężczyzna tłumaczył, że papierosy kupił na jednym z hrubieszowskich bazarów, lecz nie potrafił powiedzieć od kogo.

   Mieszkaniec gminy Werbkowice został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał zarzuty przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 21 tys. zł. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski