Akcyza w aucie

Ponad 1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechowywał w swoim samochodzie 32-letni obywatel Ukrainy. Nielegalny towar zabezpieczyli tomaszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Zamościu. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie blisko 30 tys. zł. Właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna oraz przepadek przedmiotów.

Przedwczoraj w godzinach porannych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Zamościu na podstawie posiadanych informacji w miejscowości Hrebenne ujawnili znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ujawnili w zaparkowanym na „Placu cebulowym” samochodzie m-ki Ford Modeno. W momencie kiedy funkcjonariusze przyjechali na plac mężczyzna stał przy bagażniku forda i pakował papierosy. Na widok mundurowych szybko zamknął klapę bagażnika i wsiadł do obok zaparkowanego pojazdu. Na początku twierdził, że ford nie jest jego, ale po zdecydowanej postawie funkcjonariuszy 32-letni obywatel Ukrainy przyznał się, że jest jego właścicielem. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1744 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie blisko 30 tys. zł. Znaleziony towar został skonfiskowany.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski