Akcyza ukryta w dwóch samochodach

Policjanci Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 1,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel kontrabandy 24- letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut. Naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 21 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi mu kara grzywny i przepadek mienia.

Policjanci Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, że na terenie placu towarowego w miejscowości Hrebenne ob. Ukrainy przechowuje kontrabandę. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Lubyczy Królewskiej oraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Zamościu podczas przeszukania w dwóch samochodów ujawnili ponad 1,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

   Papierosy były przechowywane w dwóch samochodach, których właścicielem był 24- letni ob. Ukrainy. Mężczyzna tłumaczył się, że skupował papierosy od nieznanych mu osób  w celu dalszej sprzedaży. Wartość zabezpieczonej kontrabandy wynosi ponad 16 tys. zł. Za to przestępstwo grozi mu kara grzywny i przepadek mienia.

źr. KPP Tomaszów Lubelski