Akcja „Znicz 2019”

Wkrótce 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy, jak i na drogach. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi powodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.

Jak co roku, już niebawem rozpoczną się działania „Znicz 2019″. Policyjna akcja ruszy 31 października o godz.6.00 i potrwa do 4 listopada, do godz. 6.00. Wezmą w niej udział policjanci z wszystkich pionów, którzy nie tylko zadbają o bezpieczeństwo na drogach, ale i w rejonie cmentarzy. Jak co roku zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, jeśli zaś będziemy musieli dojechać w rejon nekropolii własnym transportem zapoznajmy się z mapami przedstawiającymi zmiany w organizacji ruchu obowiązującymi w tym okresie.

Podczas działań policjanci drogówki zwrócą uwagę na :

  • przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
  • stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów,
  • stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów,
  • właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów,
  • stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Apelujemy – pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy, nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym. Zwracajmy szczególną uwagę na pieszych, zadbajmy o własną widoczność, pomagajmy sobie wzajemnie, a przede wszystkim nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż pamiętajmy też o zabezpieczeniu swojego mieszkania.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski