Akademia Piłkarska Soccer Kids z Tomaszowa Lubelskiego najlepsza podczas turnieju halowego w Rzeszowie

sckidsW minioną sobotę w Kielnarowej koło Rzeszowa rozegrany został turniej piłkarski z cyklu „Resovia Winter Cup” dla piłkarzy urodzonych w 2008 roku . Nasze miasto reprezentowała Akademia Piłkarska Soccer Kids, która w tych prestiżowych zawodach spisała się znakomicie wygrywając cały turniej.

Podopieczni trenera Jacka Paszkiewicza trafili do grupy A mając w niej za rywali Resovię Rzeszów Czerwoni , Piłkarskie Nadzieje Mielec I , Zemplin Michalovce, Orzełek Przeworsk ,AP Jasło. Młodzi tomaszowianie w spotkaniach grupowych zanotowali trzy zwycięstwa z Zemplinem Michalovce, Orzełkiem Przeworsk, Resovią Rzeszów Czerwoni oraz dwa remisy z Piłkarskimi Nadziejami Mielec I oraz AP Jasło. Piłkarze AP Soccer Kids mając w swoim dorobku 11 pkt zajęli w swojej grupie drugie miejsce ustępując tylko różnicą bramek Piłkarskim Nadziejom Mielec I. Oczywiście, obie drużyny uzyskały awans do półfinału, w którym to rywalizowały z najlepszymi zespołami z grupy B.

Tutaj podopieczni trenera Paszkiewicza trafili na lidera grupy B, którym okazała się AP Soccer Ropczyce, natomiast gospodarze zawodów Resovia Rzeszów Biali zmierzyła się Piłkarskimi Nadziejami Mielec I. I właśnie ten półfinał był bardziej zacięty, ponieważ młodzi rzeszowianie ograli zespół z Mielca 4:3 zaś tomaszowianie uporali się z ekipą z Ropczyc. W najważniejszym meczu turnieju, czyli finałowym faworytami byli piłkarze Resovii w końcu jakby nie patrzeć zawody odbywały się na ich terenie, lecz piłkarze Soccer Kids nic z tego sobie nie robili i skoro doszli już do finału to chcieli go rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pojedynek finałowy był bardzo zacięty z obu stron i padła w nim tylko jedna, ale za to, jak ważna bramka, bo rozstrzygająca o losach całego meczu. Autorem tego najważniejszego trafienia okazał się Mateusz Anioł. Po końcowym gwizdku arbitrów w ekipie z Tomaszowa Lubelskiego zapanowała ogromna radość co widać na filmach, które zamieszczamy poniżej, ponieważ przed zawodami mało kto raczej stawiał na drużynę z naszego miasta. Tym bardziej gratulujemy piłkarzom Akademii Soccer Kids, sztabowi szkoleniowemu oraz rodzicom odniesionego sukcesu i życzymy kolejnych udanych startów w kolejnych turniejach.

15235859_626230107562767_6721689789668216341_o

Wyniki grupowe:

Resovia Rzeszów Czerwoni – AP Jasło 1:1

Orzełek Przeworsk – Piłkarskie Nadzieje Mielec I 1:1

Zemplin Michalovce – AP Soccer Kids Tomaszów Lubelski 1:2

Resovia Rzeszów Czerwoni – Orzełek Przeworsk 0:1

AP Jasło- Zemplin Michalovce 1:0

Piłkarskie Nadzieje Mielec I – AP Soccer Kids Tomaszów Lubelski 1:1

Resovia Rzeszów Czerwoni –Zemplin Michalovce 1:2

Orzełek Przeworsk – AP Soccer Kids Tomaszów Lubelski 0:1

AP Jasło – Piłkarskie Nadzieje Mielec I 0:2

Resovia Rzeszów Czerwoni – AP Soccer Kids Tomaszów Lubelski 0:2

Zemplin Michalovce – Piłkarskie Nadzieje Mielec I 0:1

Orzełek Przeworsk – AP Jasło 0:0

Resovia Rzeszów Czerwoni – Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:3

AP Soccer Kids Tomaszów Lubelski – AP Jasło 2:2

Orzełek Przeworsk – Zemplin Michalovce 0:2

Półfinały:

Resovia Rzeszów Biali Piłkarskie Nadzieje Mielec I 4:3

AP Soccer Kids Tomaszów Lubelski – AP Soccer Ropczyce 3:1

Finał:

Resovia Rzeszów Biali – AP Soccer Kids Tomaszów Lubelski 0:1

Drużyna Akademii Piłkarskiej Soccer Kids wystąpiła w składzie: Kacper Gardyjas, Michał Kurzępa, Dominik Wilczak, Norbert Wawrzusiszyn, Dawid Mańkut, Patryk Fichner, Mikołaj Anioł, Szymon Machlarz, , Kacper Jarosz, Filip Pachla, Błażej Piwko. Trener: Jacek Paszkiewicz.