50 -letni kłusownik w rękach stróżów prawa

68-8685250-latek usłyszał zarzut za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy oraz trofeów zwierząt łownych. Mężczyzna przyznał się do kłusowania i pokazał dwa miejsca w których założył wnyki. Wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Tomaszowscy kryminalni, pod koniec tygodnia, na podstawie pozyskanych informacji weszli na posesję 50-latka mieszkańca gm. Lubyczy Królewskiej. Podczas przeszukania budynków gospodarczych ujawnili głowę z rogami kozła oraz oprawioną z sierści tuszę. Mężczyzna przyznał się do kłusowania i pokazał  dwa miejsca w których założył wnyki. Na miejscu w lesie podczas oględzin ujawniono resztę tuszy. Kłusownik usłyszał zarzut za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy oraz trofeów zwierząt łownych.

Kłusownictwo jest przestępstwem. Już samo posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest przestępstwem podlegającym grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków, dołów, trucizn, samostrzałów czy też broni i amunicji innej niż myśliwska – stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim