49-latek z gminy Jarczów wpadł z kontrabandą

Blisko 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy policjanci. Kontrabanda pochowana była w domu na terenie gm. Jarczów. 49-letni właściciel kontrabandy, odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Z uzyskanych informacji przez tomaszowskich policjantów wynikało, że mieszkaniec gm. Jarczów, ma schowane w domu nielegalne papierosy. Wczoraj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, funkcjonariusze SG w Lubyczy Królewskiej oraz funkcjonariusze Lubelskiego UCS z Zamościa zastukali do drzwi 49-latka. Mężczyzna nie ukrywał, że w domu znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Pokazał miejsce przechowywania kontrabandy.  

Z jego wyjaśnień wynikało, że skupował papierosy od nieznanych osób, które przywoziły je do niego do domu. Po zgromadzeniu większej ilości zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 85 tys. zł.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski