Cel zrealizowany. Kadetki ogrywają SKS Szóstkę TPS Biała Podlaska

DSCN0791
Kadetki TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski są na najlepszej drodze do zdobyca mistrzostwa w rozgrywkach wojewódzkich. Dzisiejsze zwycięstwo 3:2 nad zawodniczkami SKS Szóstki TPS Biała Podlaska bardzo przybliżyło podopieczne Jerzego Senejko do osiągnięcia tego celu.
Jak przystało na mecz na szczycie rozgrywek (grał pierwszy zespół z trzecim) kibice obejrzeli bardzo ciekawe widowisko. Przy większej koncentracji siatkarki TKS Tomasovia mogły wygrać do zera.

DSCN0809
W pierwszym secie z bardzo dobrymi zagrywkami Martyny Sielewicz i Wiktorii Beńko przyjedne nie mogły sobie poradzić. Siatkarki TKS prowadziły 24:17 i wtedy stało się coś niesamowitego. Tomaszowianki ogarnęła niemoc, a rywalka na zagrywce nie myliła się, przegrana do 26.
Dwa kolejne sety to popisowa gra Beńko, Dzidy i reszty zespoły – wygrane do 17. Czwarty set bardzo wyrównany gdzie gra toczyła się punkt za punkt, jednak dwa punkty więcej zdobyły zawodniczki SKS Szóstka TPS Biała Podlaska.O zwycięstwie miał więc zadecydować tie break.
Gospodynie od samego początku zabrały się do zdobywania punktów i pewnie wygrały seta do 8 i całe spotkanie 3:2.
Bardzo cieszy nas rosnąca forma tomaszowianek, bo jest szansa, że podopieczne Jerzego Senejko powalczą w tym sezonie o dużo wyższe cele niż rozgrywki wojewódzkie.
TKS Tomasovia – SKS Szóstka TPS Biała Podlaska 3:2 (26:28, 25:17, 25:17, 23:25, 15:8)
TKS Tomasovia : Kostur G., Pizun J., Beńko W., Dzida M., Sielewicz M., Idzik J. libero Umer W. oraz Bartoszek M. trener Jerzy Senejko.