18-latka z zarzutami za posiadanie marihuany

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali na terenie miasta 18-latkę, która posiadała przy sobie substancje psychoaktywne. W torebce miała marihuanę, która wystarczyłaby do sporządzenia około 200 porcji dealerskich tego narkotyku. Młoda kobieta usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. Wkrótce o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że znajdująca się w rejonie centrum miasta 18-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, może posiadać przy sobie zabronione prawem substancje.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas prowadzonych czynności, młoda kobieta dobrowolnie wydała funkcjonariuszom susz roślinny, który posiadała w torebce. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że jest to marihuana. Zabezpieczone środki wystarczyłyby do sporządzenia około 200 porcji dealerskich tego narkotyku.

18-latka została zatrzymana do wyjaśnienia. Usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski