Tomaszowianki już trenują

play off tomasovia tarnow 2017 057
1 sierpnia na premierowych zajęciach w letnim okresie przygotowawczym spotkały się siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Wśród ćwiczących można było dostrzec jedną nową zawodniczkę, która zasiliła szeregi niebiesko-białych.
Przygotowań do sezonu 2017/2018 z Tomasovią nie rozpoczęła Agata Bartłomiejczyk. – Chcieliśmy zatrzymać ją u siebie, ale musimy liczyć się z budżetem klubu. Z tego względu niestety byliśmy zmuszeni zrezygnować z Agaty – mówi Stanisław Kaniewski. Ponadto, z powodu ważnych spraw rodzinnych w meczach pierwszej rundy nie wystąpi grająca na pozycji przyjmującej i libero Sylwia Szeliga.
W zamian do zespołu dołączyła przyjmująca Małgorzata Ruszel. Wychowanka UKS Łańcut miniony sezon spędziła w II-ligowej Bluesoft Mazovii Warszawa. – Prowadzimy rozmowy z jeszcze jedną zawodniczką, ale dopóki kontrakt nie zostanie podpisany, nie chcemy zdradzać szczegółów. Jeśli chodzi o Małgosię, to wiem, że dysponuje ona bardzo dobrym przyjęciem, czego w ostatnim czasie nam brakowało. Mam nadzieję, że dołoży swoje także w obronie, bo to również była nasza bolączka – tłumaczy trener.
Kibice Tomasovii muszą przyzwyczaić się do tego, że jedna z ich ulubienic Aleksandra Czerniawska zagra pod nowym nazwiskiem (Tabaczuk), które przyjęła od męża.Początkowo tomaszowianki na zajęciach spotykały się będą codziennie. Ten okres ma przygotować niebiesko-białe do większego wysiłku. – Aktualnie pracujemy przede wszystkim nad motoryką. W późniejszym etapie skupimy się na przygotowaniu indywidualnym i taktyce – dodaje szkoleniowiec.
We wrześniu podopieczne Stanisława Kaniewskiego wezmą udział w trzech turniejach towarzyskich: w Jarosławiu (2-3 września), Tomaszowie Lubelskim (9-10 września) i Proszowicach (16-17 września). – Liga startuje dopiero 7 października, więc postaramy się o kolejne sparingi. Zwłaszcza że w tym roku czekają nas trudne mecze. Grupa, do której trafiliśmy, jest bardzo mocna. Jeśli chcemy coś ugrać, to przez cały czas musimy prezentować odpowiedni poziom. Niestety, w tym sezonie dochodzi nam więcej dłuższych wyjazdów. To wszystko będzie wymagało od nas wiele wysiłku – kończy trener.

tekst:lubsport