15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Wczoraj wieczorem w miejscowości Polanówka na DK 17 kierujący oplem potrącił 15-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Chłopiec trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego w miejscowości Polanówka w gminie Krynice. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zauważył znajdującego się na nim 15-latka z gminy Krynice w wyniku czego doszło do wypadku.

Poszkodowany został przewieziony do tomaszowskiego szpitala. Jak się okazało pojazdem kierował 51-latek z gminy Jarczów. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, a przy tym stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Kierowcy w każdym przypadku dojeżdżania do przejścia dla pieszych mają obowiązek zachować szczególną ostrożność, powinni zmniejszyć prędkość, aby upewnić się czy na pasach nie znajduje się pieszy. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski