13 medali w Pucharze Świata Budo w Karate

Fantastyczne wieści napłynęły do nas z czeskiego Brna, gdzie 10.11 odbył się Puchar Świata Budo w Karate.  Tomaszowski Klub Karate Tradycyjnego Sensei Ryszarda Skwarskiego pobił swój dotychczasowy rekord – reprezentanci klubu wracają z 13 medalami! Po raz kolejny zawodnicy nie zawiedli swojego mistrza i stanęli na wysokości zadania.

Jako pierwsi na najwyższym stopniu podium uplasowali się Piotr Sobczyński i Aleksander Łapczyński. Ten duet raz po raz zdobywa złote medale w kategorii Enbu. Ale nie tylko oni, bo chwilę później w swoich przedziałach wiekowych złoty medal zdobyli też Patryk Jankowski i Maksymilian Neć oraz Hania Kuczma i Patryk Jankowski. Sensei Ryszard Skwarski może być bardzo dumny, bo ta kategoria staje się w jego klubie koronną! Równie mocne są drużynowki. 2 brązowe medale zdobyły drużyny w składzie: Maksymilian Neć, Stanisław Kot i Patryk Jankowski oraz Jakub Bednarz, Jakub Krawczyk i Krystian Lentowicz. Indywidualnie swoje medale wywalczyli:
Patryk Jankowski złoto w kumite i srebro w kata, Hania Kuczma złoto w kata i brąz w kumite, Maksymilian Neć srebro w kumite i brąz w kata, Gabriela Kącka srebro w kumite,
Sebastian Bański srebro w kumite.
Pozostali zawodnicy: Oliwia Kondratiuk, Maria Lewko, Ilona Żurawiecka i Jakub Dolanowski uplasowali się na miejscach 4-10 co przy liczbie 1200 uczestników tych mistrzostw napawa nas olbrzymią radością.
Jak widać nasi młodzi mistrzowie nie zwalniają tempa. Podczas każdych zawodów dają z siebie maksimum i dzięki ciężkiej pracy pod okiem Sensei Ryszarda Skwarskiego zapisują się w historii karate.