126 mandatów i jeden nietrzeźwy kierowca podczas „Akcji Prędkość”

Pomiar-prędkości-policja-zdjęcie-KPP-w-Olecku-e1461924070751Przedwczoraj do godziny 22.00 na drogach całego powiatu policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości. Efekt tej akcji to 126 mandatów karnych, zatrzymane cztery uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i jeden nietrzeźwy kierujący.

W trakcie akcji policjanci ujawnili 126 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i wydaniem decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

   Rano w miejscowości Łubcze policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki VW Passat, który przez teren zabudowany jechał z prędkością 101 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Mężczyzna to 28-letni mieszkaniec powiatu tyszowieckiego. Później w Tomaszowie Lubelskim, jadący audi 105/50 km/h, 49-letni mieszkaniec gm. Ulhówek stracił prawo jazdy. Ponadto jeszcze dwóch kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Około godz. 21 w miejscowości Klątwy policjanci zatrzymali do kontroli BMW, którego 29-letni kierowca miał 1,72 promila.

    Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Zachęcamy do poinformowania o nieprawidłowościach nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim