Akcja Prędkość na drogach powiatu

W niedzielę w godzinach 06.00 – 22.00 na drogach całego powiatu policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości. Efekt tej akcji to 63 mandaty karne , zatrzymane trzy uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i jeden nietrzeźwy kierujący.

W trakcie akcji policjanci ujawnili 63 wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości. Rano przed 10:00 w Tomaszowie Lubelskim policjanci zatrzymali kierowcę seata, który przez miasto jechał z prędkością 108 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Mody mężczyzna to 21-letni mieszkaniec gm. Tomaszów. Następnie w miejscowości Przewale, jadący hondą 109/50 km/h, 28-letni mieszkaniec gm. Grabiwiec stracił prawo jazdy. Pod koniec dnia w Bełżcu policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierowca jechał 115/50 km/h. Mieszkaniec gm. Kołaczyce również stracił prawo jazdy tego dnia na trzy miesiące. W tej samej miejscowości po 15 drogówka udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierującemu. 57-latek miał w wydychanym powietrzu ponad promil i w tym stanie jechał vw passatem.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu.

źr. KPP Tomaszów Lubelski