100 urodziny w Tomaszowie Lubelskim

W dniu 2 kwietnia 2023 roku obchodziła swoje 100 urodziny Pani Czesława Korobiejnikow z Tomaszowa Lubelskiego.

Dostojną Jubilatkę odwiedzili Przewodnicząca Rady Miasta Monika Pikuła, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Wiesława Jakubiak, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Obronnych Andrzej Grzeszczuk oraz Kierownik Placówki Terenowej ZUS w Tomaszowie Lubelskim Beata Prochowicz-Król.

Pani Czesława Korobiejnikow urodziła się 2 kwietnia 1923 roku w miejscowości Kraczew. Była najstarszym z czworga dzieci (3 córki i 1 syn) Pani Władysławy i Marcina Błotniaków.

W 1942 roku zawarła związek małżeński z Janem Korobiejnikowem, z którym wspólnie przeżyła 60 lat. Z tego małżeństwa urodziło się 3 dzieci (syn i 2 córki). Doczekała się 1 wnuczki, 2 prawnuczek i 1 praprawnuczki. Przez 25 lat pracowała jako pielęgniarka w tomaszowskim szpitalu, a do pracy została zatrudniona przez doktora Janusza Petera, którego bardzo mile wspomina. Po przejściu na emeryturę udzielała się społecznie w Związku Kombatantów Polskich na terenie miasta Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego.

Drogiej Jubilatce życzymy dużo zdrowia i radości na kolejne lata życia.

 

źr. UM Tomaszów Lubelski