10 lat z zespołem „Bell Canto”

W gronie przyjaciół i sympatyków Zespół Wokalny „Bell Canto” z Tyszowiec obchodził swoje 10-lecie. Na jubileuszowe spotkanie, które odbyło się w sobotę 17 listopada z gratulacjami, życzeniami i upominkami przybyli przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych zespołów artystycznych.

Minioną dekadę podsumował kierownik artystyczny i dyrygent „Bell Canto”, jednocześnie dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach Grzegorz Piliszczuk, który przygotował prezentację multimedialną, dokumentującą koncerty, wyjazdy i inne formy aktywności członków grupy.

Sobotnie było również okazją do złożenia podziękowań założycielce zespołu Bronisławie Ostrówce, która była jego kierownikiem i dyrygentem do 2016 roku.

Gratulacje, życzenia, kwiaty i upominki przekazywali jubilatom m.in. burmistrz elekt Andrzej Podgórski, sekretarz gminy Teresa Chrastina, grupa radnych i delegacja chóru parafialnego z Tyszowiec.

Jubileusz dopełnił krótki koncert, w którym oprócz „Bell Canto”, wystąpiły zespoły „Tyszowianki” z Tyszowiec i „Legato” z Mikulina, oraz urodzinowy tort.

Zespół wokalny ,,Bell Canto” powstał w październiku 2008 roku i liczył 9 osób, przy obecnym 11-osobowym składzie. Grupa wykonuje pieśni o tematyce: patriotycznej i religijnej w tym kolędy, pieśni żałobne, ślubne, wielkanocne i rozrywkowe. Prezentuje je na festiwalach, konkursach i innych imprezach nie tylko o zasięgu lokalnym, zdobywając uznanie jurorów i życzliwość publiczności.

 

źr. Informacyjna Agencja Samorządowa