Zapowiedź wydarzeń sportowych na weekend 7/8 kwietnia

Nasz serwis zamieszcza wiele informacji z wydarzeń sportowych, które nasi czytelnicy bardzo chętnie czytają. Postanowiliśmy więc po sugestiach naszych stałych czytelników, że od dzisiaj będziemy przed każdym weekendem prezentowali terminarz rozgrywek ligowych seniorów, w których to uczestniczą drużyny z powiatu tomaszowskiego. 

Podczas nadchodzącego weekendu 7/8 kwietnia bardzo ciekawie zapowiada się mecz IV -ligowej Tomasovii, która w niedzielę zagra z Powiślakiem Końskowola. Stawką tego meczu jest walka o 2 miejsce, które zajmują obecnie piłkarze z Końskowoli, wyprzedzając tomaszowian w ligowej tabeli o 2 punkty. Sytuacja jest więc bardzo jasna, ponieważ tylko wygrana pozwoli piłkarzom Tomasovii wskoczyć za plecy lidera Stali Kraśnik. 

W zamojskiej klasie okręgowej bardzo ciekawie zapowiada się mecz derbowy w Bełżcu pomiędzy miejscowym Orkanem i Huczwą Tyszowce. W poprzedniej kolejce gospodarze niedzielnego meczu sprawili dużą niespodziankę w Hrubieszowie, remisując z faworyzowaną Unią 2:2. Teraz na ich drodze stanie lider z Tyszowiec, którego na boisku w Bełżcu czeka ciężka przeprawa. Szkoda tylko, że ten mecz nakłada się czasowo z meczem Tomasovii i sympatycy futbolu z Tomaszowa Lubelskiego i Bełżca będą musieli wybierać jaki mecz obejrzeć. Najwidoczniej nie wszystkim klubom z zamojskiej klasy okręgowej zależy na jak największej frekwencji na trybunach. A wystarczyło wyznaczyć mecz o 2 godziny wcześniej, by kibice piłkarscy nie mieli takich dylematów.

Do rywalizacji o ligowe punkty po zimowej przerwie wracają piłkarze A i B klasy. Meczem kolejki w A klasie jest bez wątpienia mecz Sparty Wożuczyn z wiceliderem rozgrywek Andorią Mircze. Podopieczni trenera Piotra Mroczki, który zimą zastąpił na ławce trenerskiej Mariusza Skawińskiego, są jednym z kilku zespołów, którzy mają ochotę powrócić do klasy okręgowej. Jednak jeśli piłkarze Sparty nie chcą sobie skomplikować swojej sytuacji już na początku wiosennego grania to bezsprzecznie, muszą jutrzejszy mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Aktualnie tracą oni do swoich rywali 5 punktów. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że klub z Wożuczyna ma nowy herb, który prezentujemy na początku tego newsa. 

Zapraszamy wszystkie kluby i kibiców z powiatu tomaszowskiego do współpracy z naszym serwisem. Jeżeli jesteście w posiadaniu zdjęć, filmów ze skrótami, czy golami z waszych meczów i chcecie się tym wszystkim podzielić z naszymi czytelnikami, to prosimy o nadsyłanie materiałów poprzez formularz kontaktowy znajdujący się TUTAJ.

IV liga:

Tomasovia – Powiślak Końskowola Niedziela godz. 15:00

 

Zamojska Klasa Okręgowa:

Gryf Gmina Zamość – Korona Łaszczów Sobota godz. 16:00 (Zamość Rotunda)
Orkan Bełżec – Huczwa Tyszowce Niedziela godz. 14:00

 

Klasa A grupa II

Sparta Wożuczyn – Andoria Mircze Sobota godz. 11:00
Pogoń 96 Łaszczówka – Szyszła Tarnoszyn Niedziela godz: 12:00
Szumy Susiec – Delta Nielisz Sobota godz: 16:00
Perła Telatyn – Metanoja Lipsko Niedziela godz: 10:00
Granica Lubycza Królewska – Graf Chodywańce Niedziela godz: 16:00

 

Klasa B grupa II

Alwa Brody Małe – Ruch Machnów Nowy Niedziela godz: 14:00
Relax Księżpol – GKS Tarnawatka Niedziela godz: 16:00

 

Siatkówka II liga kobiet:

Tomasovia – Pogoń Proszowice Sobota godz. 18:00
Tomasovia – Pogoń Proszowice Niedziela godz. 13:00 *

 

* mecz zostanie rozegrany tylko wtedy, gdy siatkarki Tomasovii przegrają w sobotę.