Zamość: Sukcesy lekkoatletów „Tomasovii”

SONY DSC 10 września 2016r. w Zamościu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach startowali zawodnicy klubów z województw lubelskiego i podlaskiego. W tych zawodach wystartowali, także zawodnicy TKS „TOMASOVIA”, podopieczni trenerów Tomasza Wawrzusiszyna i Mirosława Fusa.

Najlepszy wynik w biegu na 600m (1:31,39) uzyskał Piotr Krupa zawodnik „TOMASOVII” (na zdjęciu z trenerem Mirosławem Fusem) zajmując drugie miejsce i uzyskał awans na Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które odbędą się 24-25.09.2016 w Słubicach. Piotrek na 60 m przed metą jeszcze prowadził, jednak na ostatnich metrach przegrał z Patrykiem Mnichem (1:30’39) zawodnikiem KS Podlasie Białystok. Drugie miejsce zajęła także sztafeta 4x100m (47,92) w składzie Chmiel Kamil, Krupa Piotr, Kuźniarz Mateusz, Skalski Maciej. W biegu rozstawnym 4x100m dziewcząt (63,11) zawodniczki w składzie Weronika Szaluś, Zuzanna Mandziuk, Barbara Piechnik, Natalia Chromiec (47,78)  zajęły 4 miejsce. Emocjonalnie zapowiadał się bieg na 600m dziewcząt. Faworytką biegu była zawodniczka „TOMASOVII” Marlena Mróz, jednak na starcie została przewrócona przez inne zawodniczki i nie ukończyła biegu. W tym biegu bardzo dobrze zaprezentowała się Żaneta Mazurek, która z rekordem życiowym 1:47,33 zajęła 6 miejsce. W tym biegu Natalka Chromiec (1:56,62)  zajęła13 miejsce, Natalia Pliżga (1:57,50) 14 miejsce, a Barbara Piechnik (1:59,33) 15 miejsce.

SONY DSC

W biegu na 100m Weronika Szaluś (15,10) zajęła 21 miejsce a w kategorii chłopców w biegu na 100m Mateusz Kuźniar (12,26) był 10,  Chmiel Kacper (12,72 ) 16. W biegu na 300m wśród dziewcząt Zuzanna Mańdziuk (50,86 ) zajęła 18 miejsce. Na tym samym dystansie, ale w kategorii chłopców Maciej Skalski z rekordem życiowym (39,92) zajął 6 miejsce. a Wojciech Cichoń (41,15 ) zajął 9 miejsce, Michał Mańdziuk (41,48 ) był 11, Dawid Węgrzyn (42,25 ) zajął 12 a Kamil Hawryluk (44,81 ) zajął 13. Patryk Luty utalentowany zawodnik „TOMASOVII” w biegu na 1000 m zajął 5 miejsce z bardzo dobrym czasem (2:51,60). Ponadto w tym biegu nasi zawodnicy Karol Kluczek (3:04,14) zajął 7 miejsce, Jakubczak Jakub (3:08,68) był 9, a Umer Adam (3:09,32) zajął 10 miejsce. Nasi zawodnicy startowali także w konkurencjach rzutowych. W pchnięciu kulą Zuzanna Kudyba (8,00) zajęła 16 miejsce a Patrycja Czajka (7,90) zajęła 17 miejsce. A w rzucie oszczepem Oskar Krawczyk (30,03) był 12, a jego kolega klubowy Mikołaj Krajcarz (24,49) zajął 15 miejsce.

Gratulując zawodnikom oraz trenerom życzymy dalszych sukcesów. Czekamy na wieści z Mistrzostw Polski w Słubicach gdzie Piotrek Krupa będzie reprezentował nasz klub, miasto oraz województwo lubelskie.