W Tomaszowie Lubelskim rozegrano zawody o Puchar Prezesa LOZN

Wyjątkowo ciepła zima sprawiła, że trasy w Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim nie mogły być wcześniej pokryte śniegiem. Udało się to dopiero przy minusowych temperaturach, które panowały w naszym regionie w ostatnich dniach.

W inauguracji sezonu wzięło udział łącznie 78 narciarzy. W kategorii seniorów bezkonkurencyjny był Wojciech Pelczar z AZS AWF Katowice. 23-latek znokautował konkurencję i na liczącej 7,5 km trasie wyprzedził drugiego na mecie Pawła Filipa z Lublina o blisko 3 minuty. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Mandziuk z Tomaszowa Lubelskiego.

U pań rywalizacja była bardziej zacięta i skończyła się triumfem Doroty Stokfisz. 45-latka z Tomaszowa Lubelskiego wyprzedziła jednak zaledwie o sekundę Ewę Korkosz, która jest od swojej rywalki starsza o 10 lat. Na najniższym stopniu podium stanęła Krystyna Kołcun. Co ciekawe, to wcale nie byli najstarsi uczestnicy zawodów. W tej kategorii palmę pierwszeństwa dzierżył Henryk Koszel. 66-latek w rywalizacji seniorów zajął 14 miejsce.