W meczu na szczycie Huczwa Tyszowce gromi Victorię Łukowa/Chmielek (Zdjęcia)

Mecze w ramach XXV kolejki spotkań o mistrzostwo zamojskiej klasy okręgowej mają za sobą drużyny z powiatu tomaszowskiego. Najwcześniej na boisko wybiegli piłkarze Orkana Bełżec, którzy w sobotę w Zamościu (boisko za Rotundą) zmierzyli się z Gryfem Gmina Zamość. Podopieczni trenera Marcina Lewko prowadzili do przerwy ze swoimi rywalami 1:0, po golu zdobytym przez Pawła Kawałko. Wydawało się więc, że piłkarze z Bełżca przerwą serię dwóch wyjazdowych porażek z rzędu, lecz niestety dwa stałe fragmenty gry wystarczyły, by gospodarze zdobyli komplet punktów, a Orkan po porażkach w Różańcu i Dereźni Solskiej znów wrócił z wyjazdu bez zdobyczy punktowej. Z tego spotkania poniżej prezentujemy fotorelację.

Korona Łaszczów przyzwyczaiła swoich kibiców do tego, że raczej gra bezkompromisowo i nie remisuje swoich spotkań. Przed tą kolejką podopieczni trenera Jerzego Bojko w 22 spotkaniach tylko dwukrotnie remisowali swoje mecze, odnosząc jednocześnie 10 zwycięstw i tyle samo porażek. W meczu z walczącym o utrzymanie Orionem Dereźnia byli faworytem, tym bardziej że grali na swoim stadionie. Gdy w 73 minucie Piotr Borowiak dał prowadzenie swojemu zespołowi, wydawało się, że Korona odniesie jedenaste zwycięstwo przed swoimi kibicami. Niestety stało się inaczej, ponieważ na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do bramki łaszczowian trafił Marek Borowski i spotkanie zakończyło się rezultatem remisowym. Dodajmy, że to pierwszy remis Korony w tym sezonie na własnych „śmieciach”, gdyż wcześniejsze dwa remisy zostały uzyskane na boiskach rywali.

Hitem XXV kolejki był mecz w Łukowej, gdzie zajmująca trzecie miejsce w tabeli Victoria podejmowała aktualnego lidera Huczwę Tyszowce. Przed tygodniem gospodarze napsuli sporo krwi w Hrubieszowie miejscowej Unii, która jako jedyna toczy z Huczwą walkę o awans do IV ligi lubelskiej, ponosząc pechową porażkę, więc kibice hrubieszowian ściskali wczoraj mocno kciuki za Victorię, by ta urwała tyszowczanom jakieś punkty. Podopieczni trenera Marcina Łysia, którzy w kolejnych spotkaniach demolują swoich rywali, nic sobie z tego nie robili i już po pierwszej połowie postawili swoich rywali pod ścianą. Wystarczyła jedna minuta, by lider objął do przerwy dwubramkowe prowadzenie. Jako pierwszy do bramki rywali trafił niezawodny Damian Ziółkowski, a po chwili rezultat podwyższył Daniel Wybranowski. Po kwadransie drugiej połowy mecz przez chwilę nabrał rumieńców, ponieważ kontaktowego gola zdobył Dominik Skubisz, lecz jak się okazało ten gol, rozdrażnił tylko piłkarzy Huczwy. Efekt? Już dwie minuty później trzeciego gola zdobył Dominik Karaszewski, a w 71 minucie nadzieje kibiców Victorii na zdobycze punktowe rozwiał Tomasz Raczkiewicz, zdobywając dla swojego zespołu czwartego gola. Festiwal strzelecki zakończył ten, który go rozpoczął, czyli Damian Ziółkowski.

Dzisiaj swój mecz rozegrają piłkarze Unii Hrubieszów, lecz już wiadomo, że na samym szczycie tabeli nic się nie zmieni, chyba że piłkarze Olendra Sól sprawią sensację i urwą punkty podopiecznym trenera Dariusza Herbina, choć to mało prawdopodobne. Jedno jest pewne na pewno liderem, pozostaną piłkarze Huczwy Tyszowce, którzy będą mieli nad swoimi konkurentami co najmniej sześciopunktową przewagę.

Piłkarze zamojskiej klasy okręgowej nie będą mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek, ponieważ już w najbliższą środę rozegrana zostanie zaległa XVI kolejka. W jej ramach Huczwa Tyszowce uda się do Dereźni Solskiej na mecz z Orionem, by powalczyć o pierwsze w historii zwycięstwo na boisku swoich rywali. Nie będzie o to łatwo, a głównym rywalem będzie wspomniane dosyć specyficzne boisko gospodarzy, ale my wierzymy, iż ekipa z naszego powiatu sobie z tym poradzi, jak i z piłkarzami Orionu. Do ciekawego meczu dojdzie również w Łaszczowie, gdzie Korona podejmie Orkan Bełżec. Wszystkie środowe mecze rozpoczną się o godz. 17:00.

AKTUALNA TABELA

Victoria Łukowa/Chmielek – Huczwa Tyszowce 1:5 (0:2)
bramki: Skubisz 60′ – Ziółkowski 29′, 80′, Wybranowski 30′, Karaszewski 62′, T. Raczkiewicz 71′

Huczwa: Kierepka – Bubeła, Anioł, Materna (85 Sobolewski), Okalski – Wybranowski (81 Kwarciany), Denkiewicz, T. Raczkiewicz, Sioma (55 Karaszewski) – Ziółkowski (81 Dębicki), Droździel (55 N. Raczkiewicz).

Korona Łaszczów – Orion Dereźnia 1:1 (0:0)
bramki: Borowiak 73′ – M. Borowski 85′

Korona: Mac – Huzar, Krawczyk, Brytan, Wojnarski (46′ Oznański) – Swatowski, Kielar, Śrótwa, Wawryca (70′ Rębisz), Nizio (46′ Jamroż) – Borowiak.

Gryf Gmina Zamość – Orkan Bełżec 2:1 (0:1)
bramki: Albingier 55”, Burak 90” (z karnego) – Kawałko 45”

Orkan: Nowicki – Stadnicki (75′ Skulik), Kowal, Łasocha (41′ Jędrzejewski, 90′ Nowak), Kołodziejski – Kawałko, Błyskoń, Cisek, Michał Czachor, Bajwoluk – Karol Czachor.