W derbach powiatu tomaszowskiego Korona lepsza od Orkana Bełżec. Huczwa przełamuje niemoc na boisku w Dereźni.

Wczoraj drużyny zamojskiej klasy okręgowej rozegrały mecze z zaległej XVI kolejki. Doszło w niej do derbów powiatu tomaszowskiego, gdzie Korona Łaszczów podejmowała na swoim boisku Orkan Bełżec. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że goście poniosą czwartą z rzędu wyjazdową porażkę, ponieważ już od 4 minuty po uderzeniu Michała Kołodziejskiego prowadzili 1:0. Wprawdzie w 31 minucie do remisu doprowadził Rafał Huzar, lecz po kolejnych ośmiu minutach Paweł Wiciejowski dał ponowne prowadzenie drużynie gości i taki wynik 2:1 dla Orkana utrzymał się do przerwy.

Druga część dla piłkarzy Orkana rozpoczęła się najgorzej, jak mogła, ponieważ po kwadransie gry czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Nowicki, co natychmiast wykorzystali podopieczni trenera Jerzego Bojko, doprowadzając do remisu w 68 minucie za sprawą niezawodnego Piotra Borowiaka. Ten sam zawodnik trzy minuty później zdobył swojego drugiego gola w tym meczu, który jak się potem okazało, dał drużynie Korony cenne zwycięstwo.

Liderująca Huczwa Tyszowce wybrała się do Dereźni Solskiej na pojedynek z miejscowym Orionem. Gospodarze okupują dolne rejony tabeli i walczą o utrzymanie nie mniej podopieczni trenera Marcina Łysia, nie mogli przed meczem być pewni wygranej, ponieważ w historii gier pomiędzy obiema drużynami Huczwie nie udało się nigdy zdobyć choćby punktu na boisku rywali. Dlatego goście przystąpili do meczu skoncentrowani i z wielką wolą przerwania niekorzystnej serii. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania nawet chyba kibiców drużyny z Tyszowiec, ponieważ ich drużyna potrzebowała raptem 30-tu minut, by zaaplikować swoim przeciwnikom, aż 6 goli. Cztery z nich zdobył najlepszy strzelec drużyny i całej ligi Damian Ziółkowski. Po przerwie będący pewni zwycięstwa goście nie forsowali już takiego tempa gry, jak podczas pierwszej części, ale i tak zdobyli jeszcze dwa gole za sprawą Kamila Droździela i Piotra Maliszewskiego. Orion było stać w tym meczu jedynie na gola honorowego, którego na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zdobył Marek Hyz.

Huczwa nadal jest liderem i niewiele wskazuje, by miała komuś to miejsce oddać. Warto zauważyć, że ekipa trenera Marcina Łysia na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek przekroczyła granicę 100 strzelonych goli. Druga w tabeli Unia Hrubieszów zdobyła o 34 gole mniej! 

AKTUALNA TABELA


Korona Łaszczów – Orkan Bełżec 3:2 (1:2)
bramki: Huzar 31′, Borowiak 68′, 71′ – Kołodziejski 4′, Wiciejowski 39′

Korona: Mac – Huzar (78′ Umer), Brytan, Wojnarski, Hawryluk (46′ Sagan) – Jamroż, Kielar, Śrótwa Mosurets, Oznański – Borowiak

Orkan: Nowicki – Stadnicki (76′ Skulik), Kowal, Kołodziejski, Krupa – Kawałko, Błyskoń., – Cisek (61′ Nowak), Czachor M, Wiciejowski (84′ Nowosad) – Czachor K


Orion Dereźnia – Huczwa Tyszowce 1:8 (0:6)
bramki: Hyz 87′ – Ziółkowski 9′, 17, 25, 30′, Karaszewski 12, Anioł 15′, Droździel 49′, Maliszewski 74′

Huczwa: Kierepka – Kwarciany, Materna (76′ Walentyn), Anioł, Gilarski – Okalski (62′ Wybranowski), Bubeła, Denkiewicz, Sioma (46′ N.Raczkiewicz), Ziółkowski (46′ Droździel) – Karaszewski ( 70′ Maliszewski)