Udany weekend sumoków i zapaśników Pogoni Tyszowce

Bardzo udany, obfitujący w sukcesy weekend mają za sobą zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce. W ciągu kilku dni wystartowali w trzech turniejach w Brzegu Dolnym, Zamościu i w Poznaniu, zdobywając sześć medali.

Dwa krążki wywalczył Jakub Darmochwał, który w Brzegu Dolnym rywalizował w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. W grupie seniorów tyszowianin zdobył złote medale w kategoriach do 92 i do 100 kilogramów. Kolejne dwa medale dorzucił Kamil Kiryło, który w tym samym turnieju występował w grupie juniorów, zdobywając srebro w kategorii wagowej do 70 kilogramów i brąz w kategorii do 80 kilogramów.

Kolejna reprezentantka „Pogoni” – Magdalena Radom, wystartowała w Mistrzostwach Polski Juniorek w Zapasach Kobiet w Zamościu, gdzie wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 72 kilogramów. Zapaśniczka z Tyszowiec, która wystąpiła w najcięższej kategorii wagowej, uległa tylko medalistce Mistrzostw Europy i świata – Natalii Strzałce z Rudy Śląskiej.

Z kolei w Poznaniu podczas 25. Turnieju o Puchar Sobieskiego w Zapasach Klasycznych Jakub Antoszewski z „Pogoni” zdobył srebro w kategorii wagowej do 100 kilogramów. Oprócz polskich ekip w zawodach startowały reprezentacje Węgier, Ukrainy, Łotwy i Litwy. Jakub Antoszewski w swojej kategorii wagowej wypadł najlepiej ze wszystkich Polaków, ustępując tylko jednym punktem zawodnikowi z Węgier.

Zadowolony z kolejnych startów swoich podopiecznych jest trener Daniel Chwastek, który podkreśla, że ich sukcesy kolejny raz potwierdzają, iż w „Pogoni” trenuje bardzo zdolna młodzież. Jednocześnie zaprasza na zajęcia nowych zapaśników i sumoków, a także zachęca sponsorów, by wsparli rozwój młodych sportowców z Tyszowiec i okolic. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234.