Udane starty narciarzy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski podczas „Pucharu Bieszczadów”

Pierwszy dzień Puchar Bieszczadów w narciarstwie biegowym to konkurencja  sprintu  stylem dowolnym, a w kategoriach junior C, D i E biegi dystansowe  również stylem dowolnym.

Warunki śniegowe doskonałe, trasy świetnie przygotowane,  ale  tak zwane  ,,ruskie święta”  dały się  wszystkim mocno we  znaki. Temperatura  spadła  poniżej minus  20  stopni, a w dolinkach i kotlinkach trasy pod Żukowem imienia Stanisław Nahajowskiego odczuwalna  temperatura dochodziła  do minus  25-30 stopni. Narciarze  to jednak w przenośni ,, twardy naród ” i  zawody przebiegły w sportowej atmosferze. Nie doszło do odmrożeń i tego typu urazów.

Sportowo najlepiej  w naszej  ekipie  zaprezentował się Monika  Skinder, która  jako młodziczka  startował w kategorii juniorka  i  zwyciężyła po pasjonującym biegu z  faworyzowaną Izabelą  Marcisz. Katarzyna  Sendecka  zajęły w tej kategorii 11 miejsce.

W juniorach B  po finale B  6 miejsce  zajął Jan Żółkiewski  a  7 lokatę zdobył  Bartosz Głaz /od  tego roku uczeń Szkoły mistrzostwa  Sportowego w  Zakopanym/.

Kategoria  młodzik to  będzie  silna  broń Tomaszowa  w tym sezonie. w pierwszej dwunastce kalsyfiakcji znalazło się 6  zawodników MULKS GRUPY OSCAR : Bartosz Cielniak -2 miejsce , Dawid Ciećko – 3 miejsce , Jakub Ferenc – 5 miejsce, Emil Pleskacz – 8 miejsce , Michał Gumieniak  – 11 miejsce , Jakub Juzeluk – 12 miejsce, Dawid Nbrdalik zajął 25 miejsce.

W młodziczkach  Magdalena  Kuśmierz  wylądowała na 4 miejscu, Ania Berezecka była szósta  Natalia Kowalczuk zajęła jak na jej  debiut w tej kategorii  wysokie  14 miejsce. W juniorach D  Rafał Putkowski był trzeci, a  Karina Probola zajęła 6 miejsce. W klasyfikacji klubowej MULKS GRUPA OSCAR zajmuje po pierwszym dniu 3 miejsce.

W drugim dniu Pucharu Bieszczadów  w niedziele 8.01.2017 roku zawodnicy wystartowali  w konkurencji biegu na dystansie  stylem klasycznym. Ponownie  w juniorkach młodszych zwyciężyła Monika Skinder a dołączyła  do niej  w kategorii juniorek D Karina Probola  która  pewnie  sięgnęła po  zwycięstwo. Na medalowe  pozycje  wskoczyła  Ania Berezecka  w  kategorii  młodziczek  a  srebrny w  sprintach Bartosz  Cielniak musiał  się  zadowolić trzecim miejscem. Za to  Rafał  Putkowski podskoczył o jedno miejsce  zajmując w stylu klasycznym w juniorach D  drugie miejsce . Wyniki  dwudniowych zmagań  wszystkich zawodników MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski  przedstawiają się następująco :