Udane starty lekkoatletów Tomasovii w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych

W iście wiosennej scenerii na trasach biegowych przy I LO w Chełmie 04 marca 2017r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. W zawodach startowali zawodnicy TKS „TOMASOVIA”, którzy spisali się znakomicie, ponieważ zdobyli cztery medale dwa złote i dwa brązowe.

W pierwszym biegu, w najmłodszej kategorii rok urodzenia 2006 i młodsi wygrała Joanna Fus uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 z Tomaszowa Lubelskiego zdobywając tytuł Mistrza Województwa. Mistrzem Województwa został także Patryk Luty, który w biegu młodzików na dystansie 2000m. wygrał bezapelacyjnie prowadząc od startu do mety. Marlena Mróz zdobyła brązowy medal w biegu na 1500m w kategorii młodzików, a w tym samym biegu Wiktoria Rachańska zajęła wysokie 4 miejsce. W kolejnym biegu w kategorii juniorek młodszych na dystansie 2500m znakomicie zaprezentowała się Maja Jasińska plasując się na 4 miejscu. Aleksandra Słoboda w kategorii juniorek w biegu na 3500m wywalczyła brązowy medal.

W punktacji klubowej zawodnicy TKS „ TOMASOWIA” stanęli na najniższym stopniu podium, ustępując tylko KS „Agros” Zamość i „Żak” Biała Podlaska, a wyprzedzili takie potęgi lekkiej atletyki jak ZAS UMCS Lublin, MKS Agros Chełm, LKS ZNICZ Biłgoraj, Wisła Puławy, Nefryt Lubartów, MKS Unia Hrubieszów.