Udane starty lekkoatletów Tomasovii w „Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w Hajnówce”

19 marca 2017 r. w Hajnówce, mieście położonym nieopodal Białegostoku, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. Zawodnicy z klubu TKS Tomasovia, będący podopiecznymi trenerów: Tomasza Wawrzusiszyna oraz Mirosława Fusa, rywalizowali z zawodnikami z województwa lubelskiego oraz podlaskiego.

Konkurencje rozegrano na czterech dystansach, we wszystkich tomaszowscy sportowcy zajmowali czołowe miejsca. W biegu na 1500 m dziewcząt dzięki wytrwałej walce III miejsce na podium zajęła Marlena Mróz, niedaleko za nią uplasowała się Natalia Chromiec, zajmując XVII pozycję. Na dystansie 2500 m Wiktoria Rachańska wywalczyła świetne VIII miejsce, pokonując przy tym aż 14 zawodniczek. W kategorii chłopców w biegu 2000 m jako dziesiąty przekroczył linię mety Kacper Kostrubiec, tuż za nim na XV miejscu finiszował Wojciech Cichoń. W ostatnim i najdłuższym biegu na trasie trzykilometrowej zwyciężył faworyt Patryk Luty, nie pozostawiając pozostałym uczestnikom biegu złudzeń, kto jest najlepszy.

W punktacji klubowej wśród czternastu drużyn, TKS Tomasovia uplasowała się na IV miejscu, a województwo lubelskie zwyciężyło z podlaskim. Zawodnikom i ich trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.