Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim wzięli udział w finale wojewódzkim „NESTLE CAP”

7 maja 2017r w Białej Podlaskiej odbył się finał wojewódzki NESTLE CAP w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, podopieczni Pani Małgorzaty Gdańskiej. W zawodach wystartowało 301 uczestników z całego województwa, były to eliminacje do Finału Krajowego w którym wystartują najlepsi z całego kraju.

Każdy z uczestników startował w czwórboju lekkoatletycznym ( rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m, oraz bieg na 600m – dziewczynki, 1000m chłopcy ) . Nasi reprezentanci zdobyli dwa medale, Joanna Fus w kategorii klas IV zajmując II miejsce, wywalczając srebrny medal a Martyna Przybyła w kategorii klas VI zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal, ponadto wśród klas VI Emilja Kaznowska była 12 a Adrian Lepionka zajął 69 miejsce. W klasach IV obok Asi Fus wysokie miejsca zajęły – Martyna Ujma 6 miejsce, Hanna Hypiak 7 miejsce, Karolina Ujma 13 miejsce, Maria Gita 23 miejsce, Katarzyna Grzechnik 26 miejsce, a Julja Wróbel 36 miejsce.

Przy okazji pobytu na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej nasi uczniowie mogli zwiedzić uczelnię oraz zobaczyć profesjonalną salę gimnastyczną i poćwiczyć na przyrządach gimnastycznych.